Během slavnostního otevření Kulturního domu v Nesměřicích dne 20. 7. 2013, došlo před očima všech přítomných k předání pochvaly za pomoc při povodních starostou Města Zruče nad Sázavou. Nesměřičtí hasiči se účastnili záchranných akcí a pomoci s likvidací u povodní na Kolínsku, přesněji v obcích Křečkov a Starý Kolín, které jim též vyslovily poděkování.

predavani podekovani za pomoc pri povodnich na kolinskuFotografie členů SDH Nesměřice při předávání Pochvaly za pomoc od starosty města Zruč nad Sázavou.

podekovani povodne 2013Pochvala za pomoc za pomoc obcím zasaženými červnovou povodní od starosty města Zruče nad Sázavou.

povodne 2013 kreckovPoděkování od obce Křečkov za pomoc při záchranných pracích a likvidaci následků povodní.

V rámci středočeského Dne hasičů proběhlo finálové kolo soutěže o titul Miss hasička Středočeského kraje, který získala členka SDH Nesměřice Martina Papíková. Slavnostní ceremoniál se uskutečnil 25. května v konopišťském amfiteátru, kam Martinu přijela podpořit její rodina, přátelé a samozřejmě také nesměřičtí hasiči, kteří Martinu přiměli k účasti v soutěži.

O titul soutěžilo šest dívek-hasiček v několika disciplínách: promenáda v hasičské uniformě, tanec polky na písničku Co jste hasiči…, volná disciplína, rozhovor s moderátorem Alexandrem Hemalou a nakonec promenáda v plesových šatech. Martina okouzlila 11člennou porotu především tancem, který trénovala společně se svým tanečním partnerem Jindrou Šťastným, a volnou disciplínou, kde zazpívala za harmonikového doprovodu pana Paťhy rozvernou písničku o tom, co vše může shořet.

Jedinou podmínkou k tomu, aby se dívky mohly přihlásit do soutěže, bylo členství ve sboru dobrovolných hasičů. Do zmiňovaného ročníku soutěže se přihlásilo celkem 26 mladých hasiček a z výběrového castingu jich postoupilo do finálového kola šest.

Odkaz na video z vyhlášení výsledků: https://www.youtube.com/watch?v=NlvF3rU1VW4

vitezka ze souteze miss hasicka stredoceskeho kraje 25. 5. 2013 martina papikova

Během šestého ročníku Nesměřických slavností pořádaných k oslavě 80 výročí založení sboru dobrovolných hasičů v Nesměřicích (26. 6. 2010) proběhlo slavnostní předání medailí zasloužilým členům sboru. Starosta SDH Nesměřice Jindřich Šťastný, starosta Zruče nad Sázavou Martin Hujer a předseda okresního sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Jaroslav Dušek ocenili za věrnost (za 50 let členství ve sboru) Antonína Dědiče, Josefa Kříže, Josefa Jelínka, Miloslava Pajera, Antonína Přenosila, Jaroslava Studničku a in memoriam Ladislava Doležala a Františka Doležala.

2010 medaile

Rada města Zruče nad Sázavou na svém 90. zasedání konaném dne 26. 4. 2010 rozhodla o udělení „Ceny za aktivní činnost a reprezentaci města“ kolektivu mladých hasičů Nesměřice. Mladé hasiče nominoval pan František Hromadník, který o nich v rozhovoru pro Kutnohorský deník uvedl: „Mladí hasiči se zúčastňují soutěží v kategorii mužů i žen s pěknými výsledky. Zlepšují hasičskou techniku, udržují protipožární nádrž, budují dětské hřiště pro nejmladší generaci. Svépomocí budují klubovnu, sdružují obyvatele Nesměřic a okolí. Organizují Nesměřické slavnosti.“

oceneni 2010

V sobotu 8. května 2010 se čtyři členové SDH Nesměřice zúčastnili pokusu o zdolání rekordu pod názvem „Světový rekord v dálkové dopravě vody“. Voda se dopravovala z nejníže položeného místa Dolních Louček, do nejvýše položeného místa Devět skal.

Celková délka dopravního vedení byla 63 460 m a bylo použito 153 čerpadel. Přihlášeno bylo 288 sborů z 52 okresů, včetně jednoho sboru ze Slovenska. Hasiči Nesměřice byli umístěni mezi obce Blažkov a Dolní Rozsička.

Více informací v reportáži televize Nova:

http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/regionalni/rekord-v-precerpani-vody-drzi-cesti-hasici.html

 rekord 8. 7. 2017Členové SDH Nesměřice účastníci se úspěšného pokusu o zdolání světového rekordu.

doprava vody 2010

Na přelomu měsíců března a dubna roku 2006 postihly celé území České republiky povodně, které způsobilo rychlé tání mocné sněhové pokrývky za přispění dešťových srážek. Nejvíce byly zasaženy toky Dyje, střední a dolní Moravy, Sázavy a Lužnice s Nežárkou.

oceneni povodne 2006Poděkování od Ministerstva vnitra České republiky za záchranných pracích a likvidaci následků povodní v roce 2006.