V rámci středočeského Dne hasičů proběhlo finálové kolo soutěže o titul Miss hasička Středočeského kraje, který získala členka SDH Nesměřice Martina Papíková. Slavnostní ceremoniál se uskutečnil 25. května v konopišťském amfiteátru, kam Martinu přijela podpořit její rodina, přátelé a samozřejmě také nesměřičtí hasiči, kteří Martinu přiměli k účasti v soutěži.

O titul soutěžilo šest dívek-hasiček v několika disciplínách: promenáda v hasičské uniformě, tanec polky na písničku Co jste hasiči…, volná disciplína, rozhovor s moderátorem Alexandrem Hemalou a nakonec promenáda v plesových šatech. Martina okouzlila 11člennou porotu především tancem, který trénovala společně se svým tanečním partnerem Jindrou Šťastným, a volnou disciplínou, kde zazpívala za harmonikového doprovodu pana Paťhy rozvernou písničku o tom, co vše může shořet.

Jedinou podmínkou k tomu, aby se dívky mohly přihlásit do soutěže, bylo členství ve sboru dobrovolných hasičů. Do zmiňovaného ročníku soutěže se přihlásilo celkem 26 mladých hasiček a z výběrového castingu jich postoupilo do finálového kola šest.

Odkaz na video z vyhlášení výsledků: https://www.youtube.com/watch?v=NlvF3rU1VW4

vitezka ze souteze miss hasicka stredoceskeho kraje 25. 5. 2013 martina papikova